پکیج تصفیه فاضلاب به روش هوادهی گسترده   

پکیج تصفیه فاضلاب به روش هوادهی گسترده

پکیج‌های تصفیه فاضلاب بهداشتی، واحدهای پیش ساخته‌ای هستندکه جهت تصفیه فاضلاب تولیدی اجتماعات کوچک یا واحدهای صنعتی مورد استفاده قرارمی‌گیرند.
طراحی و ساخت پکیج‎های تصفیه فاضلاب یکی از زمینه‎های تخصصی فعالیت شرکت آرکاگستر رسام می‎باشد. شرکت آرکا گستر رسام با بهره‎گیری از دانشبومی مهندسین، تجارب متعدد و همکاری با مشاوران خارجی متخصص در زمینه طراحی پکیج‎های تصفیه فاضلاب توانسته است که کیفیت عملکرد پکیج‎های تصفیه فاضلاب ساخت خودرا تا بالاترین سطح استاندارد گارانتی نماید.

تصفیه فاضلاب بهداشتی با فرآیند لجن فعال به روش هوادهی گسترده یا هوادهی عمقی (EAAS)

فاضلابهای بهداشتی یا فاضلاب های خانگی در هر مکانی که تجمع انسانی وجود داشته باشد نیاز به تصفیه فاضلاب دارند. در تصفیه فاضلاب به روش هوادهی گسترده، فاضلاب خانگی ورودي پکيج از ميان يک آشغالگير دستي عبور مي کند . در اين مرحله مواد جامد زائد از فاضلاب جدا شده و به اين ترتيب خللي در مراحل بعدي ايجاد نخواهند کرد در این نوع از پکیج های فاضلاب، ازفرآیند لجن فعال جهت حذفBOD,CODاستفاده می شود.فاضلاب بصورت ثقلی به تانک هوادهي وارد شده و توسط هوای فشرده که از طريق بلوئر تأمين و از طريق ديفيوزرهای حباب ریز(fine bubble)به داخل مخزن هوادهی تزريق مي شود، کاملاً بهم زده ميشود .روش مورد استفاده برای انجام فرآیند هوادهی،هوادهی عمقی می باشد. هواي انتشار يافته در داخل مخزن محيطي هوازي بصورت ترکيبي از فاضلاب و لجن فعال پديد مي آورد که شامل ميکرو ارگانيسمهايي است که در صورت تماس با فاضلاب مواد ارگانيک آن را جذب نموده و به مواد آلي با قابليت ته نشيني مبدل مي سازد . فاضلاب هوادهي شده سپس به واحد ته نشینی(زلال ساز) منتقل مي شود. در اين واحد سرعت فاضلاب کاهش داده مي شود تا امکان اتصال ذرات آلي به يکديگر و امکان ته نشيني آنها فراهم گردد .پس از زلال سازی، پساب تصفيه شده از طريق سرريز هاي واحد ته نشيني به قسمت گندزدايي انتقال مي يابد . در اين واحد کلر به فاضلاب تزريق شده و پساب آميخته به کلر از داخل مخزن تماس کلر عبور مي کند. در روش تصفیه فاضلابهای بهداشتی با استفاده از فرآیند لجن فعال و به روش هوادهی گسترده(هوادهی ممتد) بیش از 90 درصد آلاینده های موجود در فاضلاب حذف گردیده و پساب خروجی قابلیت تخلیه به محیط زیست را دارا می باشد.

مزایای پکیج های تصفیه فاضلاب بهداشتی به روش هوادهی گسترده(Extended Aeration)

 1. مقاومت بیشتر در برابر شوکهای آلی تصفیه خانه از نظر کمی و کیفی
 2. مقاومت بیشتر در برابر شوکهای هیدرولیکی
 3. راندمان بالای حذف آلاینده ها از جملهBOD,COD,TSS
 4. حداقل نیاز به افراد با تجربه،متخصص و ماهر جهت راه اندازی،راهبری و بهره برداری و کاهش هزینه های مربوطه
 5. راهبری و نگهداری آسان پکیج های تصفیه فاضلاب بهداشتی
 6. تولید لجن بسیار کم
 7. کیفیت پساب خوب و با ثبات
 8. قیمت مناسب و عملکرد مطابق با استاندارد
 9. کارایی و راندمان بسیار بالا در تصفیه فاضلاب و مطابق استانداردهای محیط زیست
 10. پرتابل بودن و قابلیت جابجایی پکیج های تصفیه فاضلاب، حتی پس از نصب و راه اندازی
 11. سرعت بالا در ساخت، نصب و راه اندازیپکیج های تصفیه فاضلاب
 12. برخورداری از کلیه واحدها و تجهیزات مورد نیاز جهت تصفیه
 13. سهولت بهره برداری و نگهداری به سبب نوع طراحی و ساخت و تجهیزات بکاررفته در پکیج
 14. امکان ساخت بر اساس شرایط و محدودیت های هر پروژه
 15. سازگاری با شرایط آب و هوایی اغلب مناطق کشور
 16. سهولت ایجاد هر گونه تغییر در دوران بهره برداری
 17. عدم تولید و انتشار بوی نامطبوع