ازن ژنراتور در تصفیه آب

دستگاه مولد ازن

O3 در طبیعت نمی تواند بصورت پایدار باقی بماند و سریعاً به O2 وO شکسته می شود. O2مولکولی پایدار است که میزان اکسیژن محیط را بالا می برد ولی اتم نمی تواند منفرداً به زندگی خود ادامه دهد و باید با آلاینده ها ترکیب شود و آنها را بصورت اکسیدهای پایدار درآورد. سیستم های ازن شامل کیت ونتوری ، بوستر پمپ و سیستم مولد ازن در ظرفیت های متنوع (کیلو گرم بر ساعت )قابل ارائه می باشد.

برای اولین بار ازن در سال1893برای گندزدایی آب شرب درهلند استفاده شد واز سال 1906نیز در یک تصفیه خانه آب شرب در شهر نیس فرانسه مورد استفاده قرار گرفت.ودر سال1975 برای اولین باردر شهر ایندیان تاون ایالت فلوریدا برای گندزدایی فاضلاب در ایالات متحده به کار رفت.

دستگاه مولد ازون

کاربردهای اكسیژن فعال

- ازن ضد عفونی كننده ای محبوب تر و ایمن تر از كلر بخصوص در اروپا و آمریكا( کشورهای پیشرفته صنعتی) جهت گندزدایی آب می باشد.

- استفاده از ازن قبل از سیستمهای RO باعث افزایش راندمان و طول عمر فیلترهای کربن اکتیو شده و از تجمع میكروارگانیسم ها بر روی ممبران ها جلوگیری می نماید.

- ازن بسیار سریعتر از کلر عمل می کند و در ضدعفونی فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرد.

- بوزدائی، ضدعفونی باکتریها ، هاگ ها و قارچها در هوای سالن های تولید، مرغداری ها و سایر محیط های بسته پالایش آب استخرها با گاز ازن مطمئن ترین و موثرترین سیستم ضد عفونی کننده شناخته شده درجهان است.

- ضدعفونی میوه، سبزی، محصولات گوشت، انبار و سیلوهای گندم و حبوبات و غلات، كنسروها و سایر مواد غذایی جهت کاهش باکتریها، هاگ ها و قارچهاو افزایش طول عمر محصولات غذایی بدون تغییر طعم و مزه ، رنگ و بو- تایید شده از سوی اداره غذا و دارویی آمریکا(FDA)

- استفاده از اكسیژن فعال دركشتارگاهها، افزایش اطمینان در تولید گوشت سالم ، ایمن و بی خطر، افزایش ماندگاری گوشت.