تصفیه هوا | سیستم حذف ذرات روغن در گردش Lube Oil Vents Mist Eliminator

آرکاگستر توانایی حل بسیاری از مشکلات ناشی از کنترل آلودگی حاصل از غبار، بخارات و روغن را داراست. حین انجام پروسه روغن کاری تمام قسمت های دوار توربین های بخار یا گاز، توربو کمپرسورها و پمپ های خلاء، به میزان قابل توجهی روغن که از طریق ونت هوا به اتمسفر تخلیه می­گردد تولید می­کند. نصب یک سیستم زدایش بخارات روغن (mist eliminator) ساده اما کار آمد بر ونت خروجی روغن در گردش (lube oil vent) مشکل آلودگی را رفع می­کند و همچنین با بازیافت این روغن گران قیمت، هزینه­های تهیه و نصب این سیستم در مدت زمان کوتاهی جبران می­شود.

سیستم حذف ذرات روغن در گردش( LOV ) از شرکت آرکاگستر، یکی از تکنولوژی های جدید و کارامد است که برای سازند­گان توربین­ها و کمپرسورها به عنوان یک راه حل سودمند ارائه می­گردد.سیستم زدایش روغن LOV، یک پروسه منعطف، مطمئن و به صرفه برای حذف ذرات روغن ایجاد می­کند. زدایش ذرات روغن با سیستم LOV از شرکت آرکاگستر توسط یک پروسه تک مرحله­ای ساده و کارآمد انجام می­شود. جهت حذف روغن از یک فیلتر شمعی (Candle Filter) با حرکت براونی (Browanian Movement) با فیبرهای مخصوص استفاده می­شود.

خصوصیات استاندارد

قسمت مرکزی فیلتر، یک فایبر گلاس(Glass Fiber) ویژه است که به طور متراکم درون دو صفحه فلزی هم مرکز جا گذاری شده است. خصوصیات فیبرها و دانسیته مخصوص آنها عامل بازدهی زدایش به میزان ۹۹٫۹۹% برای تمام ذرات کوچکتر از ۰٫۱ میکرون است.

با توجه به اندازه ­گیری های انجام شده از خروجی سیستم زدایش ذرات روغن مشخص شده است که میزان روغن باقی مانده در هوای تخلیه شده به اتمسفر بسیار کمتر ازmg/m3 ۵ بوده است.

علاوه بر بازدهی حذف بسیار بالا، سیستم زدایش ذرات روغن آرکاگستر، افت فشار کمی را ایجاد می­نماید که با گذشت زمان ثابت باقی می­ماند و در طول مدت زمان بهره برداری نیاز به تعمیرات و نگهداری ندارد. ذرات روغن جمع آوری شده به طور ثابت از فیلتر جمع آوری می­شود و به تانک روغن در گردش بازگردانده می­شود.

افت فشار این سیستم بسیار پایین و معمولا در حد چند میلی بار است و در نتیجه نیازی به مکنده جریان جهت حذف ذرات نیست.

سیستم حذف ذرات روغن در کمترین میزان افت فشار بنا به نیاز مشتری طراحی می گردد.

نصب و تامین تجهیزات

آرکاگستر می­تواند یک سیستم ساده حذف ذرات روغن را تامین کند و یا بر اساس نیازهای مشتری یک پکیج مجزا بر روی پایه Skid Mounted را که شامل: لوله جریان برگشتی (By-Pass) ، دریچه کنترل، ابزار دقیق و موتور و دمنده است، ارائه نماید. برای نصب در جایی که فضای کم در دسترس ایجاد مشکل می­کند، آرکاگستر می­تواند راه حل در خور و مناسب ارائه کند.

مزایای اصلی

– رفع مشکلات زیست محیطی وتصفیه هوا

– پیکربندی (Configuration) منعطف

– هزینه نگهداری و عملیاتی پایین

– بازدهی بالای حذف الاینده های هوا و عملکرد ثابت

– ساخت متشکل از چند واحد (Modular) به منظور :

- استفاده بهینه از فضا و نیرو

- نصب بدون مشکل بر روی سیستم­های ترکیبی توربین و کمپرسور

– قابل ارائه در اسکیل­های کوچک و بزرگ