حذف کننده­ ذرات و بخارات مایعFiber wind candels

 

نوع فایبر ویند حذف کننده­ ذرات و بخارات مایع (mist) شرکت آرکاگستر، به صورت استوانه ­های بین دو بستر مش هم مرکز باز که در آن فیبرهای مخصوص ساخته شده از مواد مختلف به صورت متراکم و به هم پیچیده ساخته شده­ اند. نوع فایبر ویند حذف کننده غبارِ شرکت آرکاگستر، به طور ویژه برای حذف ذرات مایع زیر میکرون و ذرات جامد قابل حل از جریان گاز و یا هوا ساخته شده است. آنها بسیار شبیه مش پد های حذف کننده غبارات هستند با این تفاوت که تارها در این سیستم بسیار نازک هستند و فاصله آنها بسیار کم و تصادفی است.این نوع حذف کنند­ی ذرات وغبارات به صورت عمودی بر روی استوانه تیوب شکل، به دو حالت معلق و ایستاده نصب می­ شود. به علت موقعیت عمودی، مایعی که روی آن تجمع می­ کند توسط نیروی دراگ (Drag) اعمال شده از جریان گاز ورودی، ازمیان بستر فیبری به صورت افقی حرکت می­کند و در سمت پایین دست جریان توسط نیروی جاذبه در پایین بستر فیبری زه­کشی می شود. سپس در آنجا جمع آوری می­شود و می­ تواند دوباره به سیستم بازگردد و یا به عنوان جریان زائد حذف شود. با استفاده از تجربه بسیار زیاد در زمینه آلاینده (گاز صنعتی) ورودی، طراحی بستر فیبری، و مصالح ساخت بسته به نوع جریان (از نظر مقاومت در برابر خوردگی)، طراحی می­گردد تا بهترین راندمان و کمترین افت فشار مورد درخواست کارفرما حاصل گردد.

Fiberwind نوع BM (حرکت براونی)

در این نوع سیستم برای حذف ذرات، سرعت عبوری از بستر (بسته به نوع پروسه) به میزان ۰٫۱ الی ۰٫۱۵ متر بر ثانیه تنظیم میگردد. بازده برای حذف ذرات بالای ۳ میکرون و بالاتر به میزان ۱۰۰% خواهد بود و برای تمام ذرات پایین ۳ میکرون ۹۹٫۵% خواهد بود. این نوع سیستم حذف ذرات مشکل (Turn down) نخواهد داشت : بنابراین هر چه سرعت عبوری از بستر فیلتر (ّFiberbed velocity) کمتر باشد، بازده جمع آوری بیشتر خواهد بود. مخصوصا برای ذرات با اندازه کوچکتر از میکرون.

Fiberwind نوع IM حرکت تله­ای (impaction movement)

این نوع سیستم حذف ذرات برای سرعت عبوری از بستر (بسته به نوع پروسه) به میزان ۰٫۱ الی ۰٫۱۵ متر بر ثانیه کار می کند. بازده برای حذف ذرات بالای ۳ میکرون و بالاتر به میزان ۱۰۰% خواهد بود و برای تمام ذرات بالای ۱ میکرون ۹۰ % الی ۹۷% خواهد بود.

مصالح ساخت

– انواع آلیاژهای فلزی

– پلاستیک ­های حرارتی (Thermal- set plastic)

– (FPR (fiber reinforced plastic

– بستر فیبری (Packed fiber beds)

– فایبر گلاس ویژه

– تفلون

– فیبر پلی استر

– فیبر کربنی مخصوص در صورت وجود فلوراید،pH بالا و یا وجود بخار

تصفیه هوا سیستم تصفیه هوا پکیج تصفه هوا